Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 2433 komentarze

Między pijarem a propagandą

grazss - Czasem mam wrażenie Déjà vu

Obrońcy chłopskiej godności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem pod wrażeniem

Jestem pod wrażeniem, jak to chmara polskich polityków i dziennikarzy zagrzmiała w obronie godności polskiego chłopa.

Słów mi brak z wzruszenia i ryczę - ryczę ze śmiechu.

A to dopiero.

Nie było mnie wczoraj w Polsce, więc przegapiłam co nieco, a dziś z samego rana słyszę, jak to poseł PiS (nazwa partii jest tu bardzo ważna) obraził polskich chłopów, czy rolników, jak kto woli, ponieważ powiedzał kilka krytycznych, prześmiewczych słów na temat PSL-owskiego spotu  wyborczego.

Spot jak spot - durny, jak i inne spoty i nie wiem, kogo i do czego ma przekonać, jestem tylko pojedynczym wyborcą  ( a raczej wyborczynią) i bawi mnie i na przemian wkurza, gdy partie przypominają sobie o wyborcach na krótko przed momentem, gdy ci mogą je odstawić od koryta.

Hofman skrytykował, a raczej wyśmiał posłów PSL, którzy poprzez swoje wyczyny w Sejmie (głosowania, dyskusje) zapomnieli, że głównymi ich wyborcami są mieszkańcy wsi, ludzie o poglądach raczej konserwatywnych,ludzie, którzy, gdyby przyjrzeli się dokładnie PSL-owi, temu PSL-owi w Warszawie i jego działaczom wojewódzkim - złapali by się za głowę.

KRUS to nie wszystko (bo PSL  niby KRUS-u broni i jak dotąd jest to chyba jedyna "zasługa" tej partii) i wyborcy PSL to nie tylko rolnicy (albo chłopi - jak kto woli).

 Swoich wyborców PSL ma na wsi i w małych miasteczkach - są to ludzie bardzo przywiązani do tradycji, konserwatywni, niechętnie zmieniający swoje zapatrywanie na świat i stąd ich poparcie dla partii, która dawny PSL przypomina tylko z nazwy i chętnie się na jej zasługi na dla wsi powołuje.

Osobiście znam jednego członka PSL-u ( naukowca z osiągnięciami), który z wyborów na wybory tradycynie udziela się w poparciu dla tej partii, bo ojciec, bo dziadek, też w PSL-u byli i działali  i przekazali mu pamiątki oraz prośbę, aby kontynuował ich działania.

Więc kontynuuje. I głosuje zgodnie z życzeniem przodków.

Naukowiec polityką się nie interesuje, czyta tylko leady w gazetach i ogląda główne dzienniki, bo czasu na zagłębianie się  w temat nie ma - interesuje go jego praca i badania -  i tam jest na bieżąco.

Znam i innych wyborców PSL- u - to dzieci i rodziny dawnych członków ZSL-u, (partii , bezpośredniej poprzedniczki PSL), którzy tradycyjnie robią, wg mojej oceny, za użytecznych idiotów i chodzą gremialnie głosować na PSL, bo to przecież "partia reprezentująca wieś", a poza tym " tata był w ZSL i kiedyś mu pomogli" w czymś tam.

Ci polityką się też nie interesują.

Takich to wyborców ma ta partia (oczywiście niemały procent, to urzędnicy wszelakich agencji i resortów związanych z rolnictwem, którzy swoje funkcje zawdzięczają właśnie tej partii - no i ich rodziny, którzy w odpowiednim czasie pędzą do urn wyborczych aby zagłosować, jak trzeba - dzieci przecież rosną...)

Tu polityka partii nie ma znaczenia- ważne, aby PSL utrzymał się przy korycie, bo i im się skapnie.

Hofman powiedział, co powiedział -  nie bez racji, jeśli chodzi o  działaczy PSL (zakładam, że się wywodzą ze wsi).

Więc o co chodzi?

A kto  z "młodych wykształocnych i z dużych mast" ma inne wyobrażenie o mieszkańcach wsi, którzy się przeneśli do miasta?

Skąd się biorą żarty o "słomie , co z butów wyłazi", o burakach?

Skąd jednakowo brzmiące drwiny z Leppera i  "Samoobrony" , wskazujące wyraźnie na pochodzenie członków i działaczy tej partii?

Banda hipokrytów, bo inaczej nie mogę ich nazwać, z lewa i z prawa nagle przypomniała sobie , że nie wolno obrażać godności ludzi , nawet godności chłopa, boć to przecież także ludzie.

Tylko dlatego, że prominentny polityk PiS wyśmiał tzw "przedstawicieli wsi" w Sejmie.

Chyba się napiję....

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Grass
  Na co cieć Graś do szpiku kości oburzony rzekł :

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-kaczynski-wyraznie-ostatnio-sie-wsciekl,1,4831966,wiadomosc.html

  Zapraszam do małej galerii ;);) :

  http://Kolodziejczyk.nowyekran.pl/post/25008,kaczynski-pisze-list-do-baroso-chce-rownych-doplat-dla-rolnikow#comment_203217

  Pozdrawiam.
 • @grazss
  Swoją drogą, to Hofman rzeczywiście bardzo "dyplomatycznie" się wypowiedział. Nie żeby był taki kreatywny i miał taki twórczy pomysł "na przykrycie" prezesa, on jest rzeczywiście trochę "nieskomplikowany" ;)
 • @Rebeliantka
  Nie przepadam za Hofmanem, bo jak na mój gust wypowiada się często zbyt agresywnie , ale ta cała histeria w mediach wokół jego wypowiedzi to dopiero festiwal hipokryzji, zwłaszcza, że on ową opinię o tym PSL-owskim spocie wypowiedział już w czwartek, czy środę wręcz.
  Nagłośnione zostało dopiero wtedy, gdy Tusk miał zapotrzebowanie na sensację,aby zapałać oburzeniem.
 • @grazss
  To oczywiście też.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej